informace o studiu

všechno, co potřebujete vědět, přehledně na jednom místě

naše vize

Chceme ředitele, kteří trvale zařizují to, že se v jejich škole každý žák učí naplno a s radostí.

1. Získávají ostatní pro vizi školy, v jejímž centru je žák, jeho učení a rozvoj.
  2. Budují učící se společenství naplňující vizi školy.
  3. Neustále sledují dopad výuky na učení a spokojenost žáků.

informace o studiu

Lídr školy je dvouleté inovativní kvalifikační studium pro ředitele škol, které vzniklo ve spolupráci MŠMT, NPI ČR a organizace Učitel naživo.

Studium je primárně určené pro zájemce, kteří:

• potřebují získat kvalifikaci pro výkon funkce ředitele MŠ, ZŠ či SŠ,
  • chtějí získat kvalifikaci pro výkon funkce ředitele školy (např. zástupci ředitele, členové vedení školy, učitelé).

co si odnesete

• Získáte kvalifikaci pro výkon činnosti ředitele školy.
  • Inspirujete se od špičkových lektorů a škol.
  • Rozvinete svůj pedagogický leadership.
  • Naučíte se budovat zdravou kulturu školy podporující učení dětí.
  • Budete mít možnost vše si v praxi vyzkoušet ve své škole.
  • Vzájemně se podpoříte s kolegy z jiných škol.
  • Zažijete sdílení v bezpečném prostředí.

co zažijete

Studium bude trvat od září 2024 do května 2026 v Praze. Čekají vás prezenční i e-learningové vzdělávací bloky i stáže u zkušených ředitelů. Studium bude zakončeno zkouškou a závěrečnou prací.

• Studium obsahuje základní právní předpisy, pracovní právo, financování a organizaci školy v souladu se standardem Studia pro ředitele škol a školských zařízení. Kvalitní oporou k těmto tématům vám bude propracovaný e-learning, odstupňovaný podle vašich dosavadních zkušeností a znalostí.
  • Je zaměřené na pedagogický leadership, dovednost udržovat výuku a učení v centru veškerého rozhodování s cílem zlepšovat učení všech dětí ve škole.
  • Staví na principech zkušenostního učení, pravidelné reflexi, kolegiální podpoře a společném učení
  • Je praktické a zaměřené na specifický kontext dané školy. Postupy a znalosti, které si odnesete, si můžete vyzkoušet přímo ve své domovské škole.

215 hodin vzdělávacích bloků

• 179 h prezenčně, 36 h e-learning
  • prezenční setkání probíhají v Praze v úterý či středu
  • 8 dvoudenních setkání (další termíny budou zveřejněny během studia)
    • září 24.9. – 25.9.2024

• listopad 26.11. – 27.11. 2024

• leden 28. 1. –  29.1.2025

• květen 27.5. – 28.5. 2025

• 8 jednodenních setkání (další termíny budou zveřejněny během studia)
    • říjen 22.10. 2024
    • únor 25. 2. 2025
    • březen 18. 3. 2025

• duben 8. 4. 2025

35 hodin stáží

• Reflektované stáže u zkušených ředitelů na inspirativních školách.

cena a podmínky účasti

Účastnický poplatek za dvouleté studium je díky finanční podpoře ze strany MŠMT a NPI ČR 30 000 Kč.

Platbu je potřeba provést uhrazením faktury ve třech splátkách v souladu s pravidly pro vzdělávací programy Národního pedagogického institutu ČR. První faktura bude účastníkům vystavena a zaslána během června 2024.

• První platba 06/2024: 7 500,-
  • Druhá platba 01/2025: 15 000,-
  • Třetí platba 01/2026: 7 500,-

Jsme připraveni na vaše dotazy