další videa

Lídr školy - vizionář a nositel inspirace (ZŠ Dolní Měcholupy)

Jaký má být a co musí umět takový lídr školy? Jak je důležitá podpora zřizovatele? Čím se liší lídr a "pouhý" ředitel? Podívejte se, jak to vypadá, když je ve škole inspirativní atmosféra a děti i učitelé tam chodí s radostí.

Představení studia veřejnosti - záznam z tiskové konference

Chcete vědět, o čem je nové studium, komu je určeno a kolik volných míst ještě zbývá? Zajímá vás, jaké změny se ve vzdělávání ředitelů do budoucna chystají? Podívejte se na záznam z tiskové konference, kde na dotazy novinářů odpovídali ministr školství Petr Gazdík, ředitel Národního pedagogického institutu České republiky Ivo Jupa a ředitel organizace Učitel naživo Martin Kozel.

V rámci příprav nového kvalifikačního studia Lídr školy jsme dali ředitelům možnost zeptat se na věci, které je zajímají, přímo ministra školství Petra Gazdíka.

Podívejte se, jak odpovídá pan ministr na otázku Miroslava Ferkla, ředitele ZŠ Dolní Měcholupy: „Je možné vytvořit jednotný souhrnný systém, kam by školy odevzdávaly veškeré výkazy a formuláře?“

Podívejte se, jak odpovídá pan ministr na otázku Šárky Vondrové, ředitelky ZŠ a MŠ Praha - Nebušice: „Uvažuje MŠMT o zřízení jednotné služby na zpracování účetnictví pro školy?“

V rámci příprav nového kvalifikačního studia Lídr školy jsme dali ředitelům možnost zeptat se na věci, které je zajímají, přímo ministra školství Petra Gazdíka.

Podívejte se, jak odpovídá pan ministr na otázku Barbory Charvátové, zástupkyně ředitele na ZŠ a MŠ Praha - Nebušice: „Počítá se s větším nasazením podpůrných profesí ve školství?“

Podívejte se, jak odpovídá pan ministr na otázku Petra Karase, ředitele Lauderových škol při Židovské obci v Praze: „Uvažuje se o podpoře koučinku či mentoringu do škol?“

V rámci příprav nového kvalifikačního studia Lídr školy jsme se zeptali pana ministra Petra Gazdíka na otázku: „Jak by měl vypadat ředitel 21. století?“