o nás

podívejte se, kdo za projektem stojí


Lídr školy je nové kvalifikační studium, které v sobě propojuje dlouholeté zkušenosti NPI ČR v oblasti vzdělávání pedagogů a inovativní přístup organizace Učitel naživo ke vzdělávání vedoucích pracovníků škol v rámci úspěšného programu Ředitel naživo.

V září 2022 se v Praze otevřel pilotní ročník s finanční podporou MŠMT. Oproti ostatním programům kvalifikačního studia dává Lídr školy větší prostor pedagogickému leadershipu v souladu s cíli Strategie 2030+. 

Smyslem studia je podpořit budoucí a začínající ředitele a zaměřit se na jejich rozvoj jako pedagogických lídrů školy, aby se v jejich škole každé dítě učilo naplno a s radostí. Lídr školy umožní ředitelům stát se nejen někým, kdo zajišťuje administrativu, ale také vedoucím s vizí a koordinátorem změn pro budoucnost dětí a školy samotné.


Ceny Nadace České spořitelny 2023 - Lídr školy

Nadace ČS udělila speciální ocenění projektu Lídr školy - ojedinělý příklad přenosu ověřené inovativní praxe z terénu na systémovou úroveň.

Jaký je rozdíl mezi ředitelem a lídrem (Lauderovy školy)

Jak to vypadá, když ředitel školy a jeho zástupci tvoří sehraný tým? V čem je klíčová práce v tandemu? A jaký je rozdíl mezi ředitelem a lídrem školy? Za poznáním jsme se vypravili do Lauderových škol při Židovské obci v Praze.


Národní pedagogický institut České republiky

je klíčovým aktérem v dlouhodobém poskytování podpory vedoucím pracovníkům ve školství. Proto Učitel naživo a NPI ČR spojují síly v posilování odborných kapacit kolegů, kteří vzdělávají a podporují lidi ve vedení škol, aby se stali skutečnými pedagogickými lídry.

Učitel naživo

je nezisková organizace s týmem expertů, která usiluje o modernizaci českého vzdělávání. Učitel naživo vyvinul a otestoval nové programy pro učitele a ředitele škol, které výrazně zlepšují učení dětí ve školách. Svým know-how se snaží obohatit a proměnit veřejný vzdělávací systém. Od roku 2019 realizuje inovativní vzdělávací a rozvojový program Ředitel naživo.