o nás

podívejte se, kdo za projektem stojí

Lídr školy je nové kvalifikační studium, které v sobě propojuje dlouholeté zkušenosti NPI ČR v oblasti vzdělávání pedagogů a inovativní přístup organizace Učitel naživo ke vzdělávání vedoucích pracovníků škol v rámci úspěšného programu Ředitel naživo.

V září 2022 se v Praze otevřel pilotní ročník s finanční podporou MŠMT. Oproti ostatním programům kvalifikačního studia dává Lídr školy větší prostor pedagogickému leadershipu v souladu s cíli Strategie 2030+.

Smyslem studia je podpořit budoucí a začínající ředitele a zaměřit se na jejich rozvoj jako pedagogických lídrů školy, aby se v jejich škole každé dítě učilo naplno a s radostí. Lídr školy umožní ředitelům stát se nejen někým, kdo zajišťuje administrativu, ale také vedoucím s vizí a koordinátorem změn pro budoucnost dětí a školy samotné.

Ceny Nadace České spořitelny 2023 - Lídr školy

Nadace ČS udělila speciální ocenění projektu Lídr školy - ojedinělý příklad přenosu ověřené inovativní praxe z terénu na systémovou úroveň.

Jaký je rozdíl mezi ředitelem a lídrem (Lauderovy školy)

Jak to vypadá, když ředitel školy a jeho zástupci tvoří sehraný tým? V čem je klíčová práce v tandemu? A jaký je rozdíl mezi ředitelem a lídrem školy? Za poznáním jsme se vypravili do Lauderových škol při Židovské obci v Praze.

Děláme z ředitelů lídry školy

Dobrý ředitel dělá dobrou školu. Dvouletý kurz Lídr školy vstoupil do své druhé poloviny. Jak první rok hodnotí lektorka Hana Vellánová? Dočtete se na EduRevue.

Národní pedagogický institut České republiky

je klíčovým aktérem v dlouhodobém poskytování podpory vedoucím pracovníkům ve školství. Proto Učitel naživo a NPI ČR spojují síly v posilování odborných kapacit kolegů, kteří vzdělávají a podporují lidi ve vedení škol, aby se stali skutečnými pedagogickými lídry.

Učitel naživo

je nezisková organizace s týmem expertů, která usiluje o modernizaci českého vzdělávání. Učitel naživo vyvinul a otestoval nové programy pro učitele a ředitele škol, které výrazně zlepšují učení dětí ve školách. Svým know-how se snaží obohatit a proměnit veřejný vzdělávací systém. Od roku 2019 realizuje inovativní vzdělávací a rozvojový program Ředitel naživo.